forex trading logo

Zdalne nauczanie

Projekt Zdalna Szkoła

Microsoft Teams

E-dziennik

Pomóż Szkole...

Szkolne akcje/projekty

Pomoc Afryce

Doradztwo zawodowe

#Moleksiążkowepolecają

gimnastyka korekcyjna

LogowanieRODO

Przeżyjmy to jeszcze raz… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 maja 2020 17:18


Przeżyjmy to jeszcze raz…

Cały rok 2020 został ogłoszony rokiem Jana Pawła II. W związku z tym, w nawiązaniu i uzupełnieniu artykułu, który ukazał się w dniu 17 maja br. dołączamy archiwalne, dotychczas niepublikowane nigdzie materiały.

Była to uroczystość, która miała miejsce w jeszcze ówczesnym Pilskim Domu Kultury (obecnie RCK) w 2010r. Wzięli w niej udział uczniowie SP4 z rodzicami i zaproszeni goście z całej Piły.

„Barką”, ulubioną pieśnią Jana Pawła II rozpoczęła się akademia poświęcona pamięci Papieża-Polaka, przygotowana przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Uczniowie przypomnieli w swoim programie najważniejsze chwile w życiu Jana Pawła II. Nastrój podkreślała pięknie przygotowana scenografia. Na ekranie telebimu zaprezentowano zdjęcia i filmy dotyczące dzieciństwa i lat Pontyfikatu. Były także wspomnienia z pielgrzymek Papieża do różnych miejsc na świecie, spotkań z politykami i młodzieżą. Pokaz multimedialny doskonale zgrany był z pokazem artystycznym i tłem muzycznym. Uczniowie recytowali wiersze m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Modlitwa za pomyślny wybór papieża”. Na koniec spektaklu ks. Andrzej Kukliński przeczytał modlitwę o Beatyfikację Jana Pawła II.

W uroczystości wystąpili uczniowie:  Weronika Lipowicz, Daria Kaczorowska, Marcin Szczecina, Natalia Szpott, Daniel Jewszel oraz Agata Piotrowska. Nad całością czuwały: Maria Ziembikiewicz, Barbara Szczecina, Elżbieta Chrząszcz, o oprawę muzyczną zadbał chór uczniów kierowany przez Katarzynę Kozak oraz kościelna schola działająca przy kościele św. Antoniego pod opieką Justyny i Krzysztofa Bramczewskich. Pokaz multimedialny przygotował Piotr Chrząszcz, a scenografię – Urszula Pogorzelska.

Przedstawienie uczniów wywołało łzy wzruszenia u wielu widzów. Po uroczystości zaproszeni goście dziękowali organizatorom za możliwość przeżycia po raz kolejny ziemskiej drogi bliskiego każdemu sercu, wielkiego rodaka, św. Jana Pawła II.

Dwa lata później, w kościele św. Antoniego w Pile, nasza szkoła zaprezentowała mieszkańcom miasta Piły oratorium „Jan Paweł II – dowody świętości”.

22 października 2014 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej naszemu Wielkiemu Polakowi. Mocną jej stroną były piękne zdjęcia ilustrujące liczne podróże naszego papieża – jego spotkania z „wielkimi” tego świata oraz wiernymi z każdego zakątka Ziemi.


O wpływie wystawy na zwiedzających świadczą wpisy do księgi pamiątkowej (dotychczas nigdzie nie publikowane). Ekspozycja powstała dzięki pracy i zaangażowaniu nauczycieli: p. Marii Ziembikiewicz,  p. B. Szczeciny, p. I. Lewoczko-Nowak, p. E. Chrząszcz.


Artykuł opracowały: p. B. Szczecina, p. M. Ziembikiewicz, p. U. Pogorzelska


Poprawiony: czwartek, 21 maja 2020 20:04
 

Mini galeria 2

  • Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4
SLIDESHOW PRO MODULE BY JT

Nasi Liderzy

Innowacje szkolne

Orły Edukacji 2019

JESTEŚMY
Edukacja ekologiczna

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 150 gości 


Wydarzenia szkolne

Mini galeria 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.