forex trading logo

Zdalne nauczanie

Projekt Zdalna Szkoła

Microsoft Teams

E-dziennik

Pomóż Szkole...

Szkolne akcje/projekty

Pomoc Afryce

Doradztwo zawodowe

#Moleksiążkowepolecają

gimnastyka korekcyjna

LogowanieRODO

Świetlica socjoterapeutyczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 stycznia 2012 17:05

 

Świetlica socjoterapeutyczna prowadzi zajęcia:

poniedziałek - czwartek 15.00 - 18.00
piątek 14.30 - 17.30

 

I. CELE TERAPEUTYCZNE

Polegają na przepracowaniu podstawowych urazów przejawowych przez uczestników w relacjach z rówieśnikami i dorosłymi oraz różnego typu zadań, zarówno indywidualnych jak i grupowych. W ich zakres wchodzi również pomoc w odreagowaniu emocji i napięć powstających w skutek wzrastania w urazowym środowisku domowym oraz na skutek niepowodzeń szkolnych i społecznych.

II. CELE EDUKACYJNE

Obejmują między innymi poznawanie emocji, sposobów radzenia sobie z nimi, diagnozy własnych i cudzych potrzeb, uczenia się współpracy i dbania o swoją autonomię. Uczenia się pełnienia różnych ról, uczenie się korzystania ze swoich mocnych stron, rozwiązywania konfliktów, a nadto poznawanie mechanizmów uzależnień, faz choroby alkoholowej, uzależnień i innych chorób. Poznawanie zachowań w rodzinie i poza nią.

III. CELE ROZWOJOWE

Rozwijanie indywidualnych talentów i zamiłowań, uczenie się lepszego radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych z również z rówieśnikami i dorosłymi. Przepracowanie zagadnień ważnych dla danego wieku jak np. atrakcyjne prezentowanie się, przyjaźń, w czym mogą być niezależni od rodziny, a w czym mogą uczestniczyć w rodzinie. Metody spędzania czasu wolnego, uczenia się życia w społeczności, uczenia się poszukiwania pomocy, bronienia się przed presją i manipulacją, czyli rozwijanie umiejętności asertywnych, uczenia opierania się o swoje mocne strony. Cele realizowane są poprzez gry i zabawy, bajkę, udział w programach profilaktycznych, odgrywanie scenek, rysunki, dyskusje, zajęcia relaksacyjno-ruchowe, dziennikarskie, informatyczne.

Poprawiony: wtorek, 18 grudnia 2012 10:15
 

Mini galeria 2

  • Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4
SLIDESHOW PRO MODULE BY JT

Nasi Liderzy

Innowacje szkolne

Orły Edukacji 2019

JESTEŚMY
Edukacja ekologiczna

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 133 gości 


Mini galeria 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.